Highland Park

Highland Park

Asi od roku 800 až do roku 1468, Orkney bol ovládaný Vikingskými grófmi, niektorými veľmi múdrymi a niektorými, jemné povedané, veľmi zlými. Ich príbehy sú živo zachytené v knihe Orkneyinga Saga - História grófov z Orkney napísanej okolo roku 1200 a ich vplyv sa drží dodnes.


Začiatkom 9. storočia, keď Vikingské dlhé lode opúšťali dánske a nórske pobrežie, aby prehľadali neprebádané vody pri hľadaní nových krajín na dobytie, dostali sa až na Orkney. A tak bol malý zhluk 70 ostrovov, roztrúsených mimo extrémneho severného pobrežia Škótska, bol pripojený do obrovského Vikingského kráľovstva a vládol mu rad Vikingských grófov.


V roku 1468 nórsky a dánsky kráľ Christian I. odovzdal ostrovy Škótsku, ako súčasť manželstva jeho dcéry Margaret, manželky Jamesa III., Škótskeho kráľa. Možno to ukončilo viac ako 600 rokov Vikingských pravidiel na Orkney, ale neprerušilo to Vikingské putá. Ostrovy sa stali domovom pre tých najstarších osadníkov Vikingov - a bol to domov, ktorý nikdy neopustili. Dnes každý tretí ostrovan nesie vikingskú DNA a obyvatelia Orkney sa cítia silne spojení so svojimi predkami, zdieľajúc ich pýchu, integritu a divokú nezávislosť. V Highland Parku smú hrdo povedať, že ich whisky je vyrobená modernými vikingskými dušami.

8,90 €
Do koša
Vypredané

64,50 €
Do koša
Vypredané
Zobrazené 1 - 4 z 4 položiek
© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené