Balblair

Balblair

Každý škótsky whisky liehovar je odlišný. V závislosti od polohy a vodného zdroja až po tvar destilačných nádob a postupov pri výbere dreva. To všetko sú rozhodujúce faktory, ako chutí výsledná whisky.


Balblair je jedným z najstarších liehovarov v Škótsku, oficiálne založený v roku 1790 (hoci sa predpokladá, že nezákonné destilácie sa tu konali už nejaký čas predtým).


Škótska whisky Balblair single malt je komplexná a uspokojivá. Intenzívne estery uvoľňujúce sa na začiatku pitia dodávajú whisky charakteristické telo plné marhúľ, korenia, kvetinových tónov, pomarančov a zelených jabĺk. Ťažšie oleje a lipidy sú na konci pitia tiež zachytené, čo dodáva nádych kože, orechov a plné telo.


Manažér liehovaru John MacDonald každý rok vyberá najlepšie príklady Balblairu z dozrievajúcich whisky, o ktorých si myslí, že najvýstižnejšie ilustrujú Balblair Highland Single Malt Scotch Whisky: bohaté korenie; ovocie a príjemný kožovitý tón. Z tisícok sudov, z ktorých sa každý rok odoberajú vzorky, je len obmedzený počet balených vo fľašiach ako Balblair Vintage Single Malt, zachytávajúci podstatu Balblair.

Zobrazené 1 - 1 z 1 položky
© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené