Ron Barcelo: originálne Dominikánske rumy

04.04.2017, komentárov 0, v kategórii Nápoje

Ron Barcelo: originálne Dominikánske rumy

Priamo z Dominikánskej republiky pochádza Ron Barcelo- 80-ročný odborník v miešaní rumov. Rumy, ktoré používa pri blendovaní, pochádzajú z celého ostrova a sú súčasťou jeho originálnych zmesí. Spoločnosť využíva na zrenie svojich rumov staré sudy a fľaše po bourbone.

 
Ron Barcelo Anejo

Blend rumov zrejúcich v dubových sudoch neurčitú dobu (ukázalo sa, že až štyri roky). Na jazyku je ľahký, no stále dostatočne sladký a jeho základ tvorí výrazné dubové jadro. Dochuť ponúka zaujímavý rastlinný tón s náznakom morskej slanej vody. Na začiatku jednoduchý, no s dochuťou, ktorá je prekvapivo dlhá a výrazná. Chutí ako omnoho luxusnejší a drahší alkohol, než v skutočnosti je. Vďaka fľaši z dymového skla sa na prvý pohľad javí Rum Barcelo tmavší.

 

 

Ron Barcelo Gran Anejo

Tento blend rumov, neurčitého veku, zreje v dubových sudoch vyše 4 roky, čím získava sýtejšiu farbu a hlbší, výraznejší, základ. Na 40%-ný ,vyzretý alkohol, je prekvapivo pikantný , a v závere zvykne byť o niečo viac horký. Je to naozaj zvláštne, ale tento rum nemal taký úspech, ako lacnejší Anejo.

 

 

Ron Barcelo Imperial

10-ročný rum, ktorý je špičkovým rumom značky Barcelo. Na začiatku je výrazne pikantný s chuťou bourbonu, ktorú získal v Kentucky, kde sa snažia o prekrytie arómy cukrovej trstiny. V závere sa ponúka chuť čierneho korenia, dreva a dotyk horkého charakteru tohto nápoja. Jednoznačne ide o rum, ktorý nadchne aj milovníkov whiskey. Rum Ron Barcelo Imperial si môžete zakúpiť aj u nás.

 

© 2009-2020. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené