Virginia: tradičné talianske amaretti

30.09.2017, komentárov 0, v kategórii Značky

Virginia: tradičné talianske amaretti

Virginia je talianska značka píšúca svoju históriu už viac ako 150 rokov, od roku 1860. Je synonymom vysokej kvality a vycibrenosti v umení vytvárania chutných dezertov a pečiva. Škála dobrôt, ktoré Virginia ponúka, je naozaj štedrá a je si z čoho vyberať. Najznámejšou sladkosťou z ich dielne sú Amaretti, vďaka ktorým sa spoločnosť preslávila.

Amaretti sú druh tradičnej talianskej cukrovinky, spájajúcej v sebe taliansku eleganciu a jemnosť s intenzívnou chuťou. Ich základom sú marhuľové jadrá, vaječný bielok a cukor a často sú pridavané aj mandle (v bežných receptoch mandle marhuľové jadrá úplne nahrádzajú). Marhuľové jadrá, typické svojou horkosťou, sa pred pomletím tepelne spracovávajú, aby sa zamedzilo ich nepriaznivému vplyvu na organizmus a boli tak bezpečnými ku konzumácii. Následne sa pomelú a vzniknutý prášok sa pridáva do zmesi vaječného bielka a cukru. Okrem základných surovín sa používajú už spomínané mandle, ale aj množstvo iných ingrediencií, ktoré dodávajú amarettom nový rozmer chuti.Vo výsledku vznikajú drobné voňavé bochníčky, jemne sa rozplývajúce na jazyku. Pôvodne išlo o na povrchu chrumkavé a vnútri zamatovo mäkké pečivo, neskôr pribudla aj krehkejšia a ľahšia verzia tejto pochúťky.

 

Keď pece spoločnosti Virginia prvýkrát upiekli delikátne amaretti, bol to začiatok dlhodobého úspechu. Veľmi skoro sa stali miestom stretnutí tunajších obyvateľov a turistov a dovtedy nepovšimnuté námestie sa čoskoro objavilo na pohľadniciach pod názvom "Piazza degli Amaretti Virginia" (Námestie Virginia Amaretti). Vďaka voňavému a lahodnému pečivu z marhuľových jadier sa Virginia veľmi skoro ocitla v kruhoch tých najviac prominentných medzinárodných súťaží. Medzi najvýznamnejšie ocenenia patrí Columbiadi z roku 1892 získané v Janove, spolu s certifikátmi a zlatou medailou. Ďalším bolo prestížne uznanie z Paríža v roku 1911, taktiež so zlatou medailou a špeciálnymi oceneniami, kde jemná chuť Virginie neoblomnú porotu úplne očarila. Tieto a mnoho ďalších ocenení sa dnes ukrývajú v archíve spoločnosti Virginia.

Veľká obľúbenosť so sebou priniesla spoločnosti aj mnoho takých, ktorí ju chceli kopírovať- nie len receptúru, ale aj logo a obaly. Koncom roka 1897 sa tento problém vyriešil, keď zakladateľ Virginie získal ochrannú známku značky.

Virginia za svoj úspech vďačí storočným skúsenostiam a tradíciám spojených s modernou cukrárskou kreativitou a dosiahla tak nenapodobiteľnú úroveň kvality. Vo Virginii sa neprispôsobujú produkty strojom a prístrojom. Práve naopak. Technológie na spracovanie sú navrhované tak, aby čo najviac rešpektovali výrobok. Ponuka cukroviniek sa za vyše storočie rozrástla o zaujímave kúsky pečiva a sladkostí, vhodných na každodenné mlsanie alebo na špeciálne príležitosti. Okrem vysokej úrovne kvality a chuti sa Virginia pýši aj milými obalmi, ktoré svojou prepracovanosťou a jemným dizajnom zaujmú hneď na prvý pohľad.

 

Čučoriedka, jahoda alebo citrón- to je len zlomok aróm, ktoré sú sviežim spestrením klasickej chute tradičných amarettov. Ovocné pohladenie v kombinácii so špecifickou horkosťou marhuľových jadier prináša nepoznané. Po zakusnutí do jemného obláčika je možné objaviť aj kúsky kandizovaného ovocia, lahodnú náplň či chuť štrúdle. Každá príchuť je novým dobrodružstvom vo svete jedinečných Virginia amarettov!

Virginia amaretti môžete ochutnať aj vďaka našej internetovej predajni.

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené