Nové Whisky Highland Park Spirit of Bear 12YO 40% 1l

Whisky Highland Park Spirit of Bear 12YO 40% 1l

1763

54,90 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 54 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 54 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,70 €.


Whisky Spirit of the Bear je súčasťou exkluzívnej kolekcie Highland Park, ktorá sa skladá zo štyroch nových whisky z Orkney Distillery, kde každá zobrazuje rôzne aspekty charakteristického chuťového profilu Highland Park.

Pri vytváraní nových whisky ich názvy a vzhľad čerpali inšpiráciu z histórie mýtov ostrova a pomenovali ich na počesť zvierat, ktoré mali pre Vikingov symbolické postavenie.

Jedným z týchto zvierat bol medveď, ktorého Vikingovia obdivovali za svoju odolnosť a nezávislosť. Pri príprave boja vikinskí bojovníci verili, že dokážu obmedziť ducha, mohutnú silu a vytrvalosť veľkého medveďa a získať jeho kožuch. Preto sa títo nebojácni bojovníci nakoniec stali známymi ako "berserkeri", vytvárajúc svoje meno zo starých škandinávskych slov "ber" - medveď a "sekr" - koža.

Whisky Highland Park Spirit of the Bear - jediná whisky v línii bez určenia veku. Stárne v sudoch z amerického a európskeho duba po sherry a má silu 40% , nefarbí sa karamelom. Jej chuť a aróma je charakteristická intenzívnou aromatickou dymovosťou, ktorú dopĺňa pozadie zázvoru, muškátového oriešku a sladkej vanilky.

Napriek svojmu nízkemu veku bola už whisky ocenená zlatou cenou medzinárodnej výstavy The Spirits Business. Je dobrá vo svojej čistej forme, aj s pridaním ľadu. A tiež je zaujímavé kombinovať ju s inými nápojmi pri vytváraní koktailov.

Teplota podávania: 22-24 °С

Farba: jasná zlatoslamená

Vôňa: dymová rašelina s príjemným nádychom vanilky, dubu, zázvoru a muškátového oriešku

Chuť: príjemná zmes ovocia a citrusu, med, vanilka, karamel s nádychom zázvoru a dymu

Dochuť: Stredná dĺžka. Mäkký popolný dym mizne a odhaľuje drevené odtiene s vanilkovo-sladovými tónmi.

 


Highland Park

Asi od roku 800 až do roku 1468, Orkney bol ovládaný Vikingskými grófmi, niektorými veľmi múdrymi a niektorými, jemné povedané, veľmi zlými. Ich príbehy sú živo zachytené v knihe Orkneyinga Saga - História grófov z Orkney napísanej okolo roku 1200 a ich vplyv sa drží dodnes.

Začiatkom 9. storočia, keď Vikingské dlhé lode opúšťali dánske a nórske pobrežie, aby prehľadali neprebádané vody pri hľadaní nových krajín na dobytie, dostali sa až na Orkney. A tak bol malý zhluk 70 ostrovov, roztrúsených mimo extrémneho severného pobrežia Škótska, bol pripojený do obrovského Vikingského kráľovstva a vládol mu rad Vikingských grófov.

V roku 1468 nórsky a dánsky kráľ Christian I. odovzdal ostrovy Škótsku, ako súčasť manželstva jeho dcéry Margaret, manželky Jamesa III., Škótskeho kráľa. Možno to ukončilo viac ako 600 rokov Vikingských pravidiel na Orkney, ale neprerušilo to Vikingské putá. Ostrovy sa stali domovom pre tých najstarších osadníkov Vikingov - a bol to domov, ktorý nikdy neopustili. Dnes každý tretí ostrovan nesie vikingskú DNA a obyvatelia Orkney sa cítia silne spojení so svojimi predkami, zdieľajúc ich pýchu, integritu a divokú nezávislosť. V Highland Parku smú hrdo povedať, že ich whisky je vyrobená modernými vikingskými dušami.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
Vek12-ročný
BalenieKartónik

54,90 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené