Nové Chimay Triple Blanche 0,33l

Chimay Triple Blanche 0,33l

1508

3,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 3 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 3 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 0,15 €.


Trapistické pivo so zahmlenou, sýtou, zlato-oranžovou farbou s arómou čerstvého chmeľu a kvasiniek. Po naliatí vytvára veľkú a penivú svetlohnedú čapicu, ktorá dlho vydrží a na pohári vytvára bohaté krajkové obrazce. Pivo má dobré nasýtenie oxidom uhličitým, ktorý vytvára množstvo malých bubliniek stúpajúcich na povrch.

Chuť piva, ktorá sa rozvíja v ústach, pochádza z vône chmeľu - okrem jeho typickej vône má ovocné stopy muškátu a hrozienok, ktoré dávajú tomuto pivu atraktívnu arómu. Arómu dopĺňa dotyk horkosti bez kyselkavých tónov, ktorá sa rozplýva na jazyku najmä v doznievaní.

Opátstvo Abbaye de Notre Dame de Scourmont bolo založené v roku 1850. V roku 1862 bol otvorený pivovar, ktorý poskytoval mníchom obživu a prinášal opátstvu finančné príjmy. Od roku 1925 sa začali komerčne predávať pivá Chimay. Po tom, čo mnísi vybudovali ziskový podnik, ktorý je momentálne najväčším zamestnávateľom regiónu, sa mnísi vrátili k bohoslužbám a pivovar funguje ako samostatná firma.


Chimay

Pivovar Chimay sa nachádza v rovnomennom meste na juhu Belgicka s históriou siahajúcou do roku 1862. Je súčasťou "Scourmont Abbey" trapistického kláštora a je tak jedným z mála trapistických pivovarov na svete. Produkuje tri druhy piva- Chimay Blanche, Bleue a Rouge. Taktiež aj „patersbier“, ktoré sa pôvodne mohlo podávať len v priestoroch kláštora a len samotným mníchom. To je označované aj ako Chimay Gold a dnes už je dostupné širokej verejnosti. 

Všetky druhy sú autentickým trapistickým produktom a ich príprava podlieha prísnym podmienkam. Dôraz kladený na kvalitu a nie kvantitu si vychutnáte v každom jednom dúšku tohto zlatistého moku.


PôvodBelgicko
DruhSvetlé
Alkohol8%

3,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

14 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2020. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené