Nové Westmalle Trappist Abbey Tripel 0,33l

Westmalle Trappist Abbey Tripel 0,33l

0880

3,20 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 3 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 3 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 0,15 €.


Popis

Typický predstaviteľ kláštorných triplov.

Ako iné, aj kláštor vo Westmalle vyrábal tmavšie pivá, ktoré spĺňali nepísané pravidlo, že čím je pivo silnejšie, tým je tmavšie. Po skončení 2. svetovej vojny toto pravidlo porušili. Vtedy začala v Belgicku vládnuť móda zlatých ležiakov a niektorí producenti začali experimentovať so svetlým sladom. Veľká sila a ovocná chuť po vrchných kvasinkách v kombinácii s odrodami chmelu a druhy sladu typických pre plzeňské ležiaky dali vznik úplne novému typu piva.

Westmalle Tripel je jeho typickým predstaviteľom s často napodobovanou oranžovo-zlatou farbou, súzvukom sily a pitelnosti i komplexnosti arómy a chutí. Niektorými z jeho znakov sú svieža vôňa žateckého chmelu, či ovocná príchuť pomarančovej kôry so stopami bylinnej chuti.


Výrobca: Westmalle

Trapistické opátstvo v meste Westmalle bolo založené 6. júna 1794, no za Trappistické bolo uznané až 22.apríla 1836. V auguste toho roku bolo v opátstve uvarené aj prvé pivo, ktoré bolo možné ochutnať v decembri. Išlo o sladšie svetlé pivo. V priebeu 20-tich rokov bolo pridané aj ďalšie- tmavé pivo a dnes je považované za prvý Dubbel. Prvý Tripel vznikol až o niekoľko desaťročí neskôr. Dodnes sa na varení piva podieľajú mnísi a tak ako pri každom trapistickom pive, aj tu musia byť splenené prísne podmienky prípravy piva, ktoré pivo oprávňuju niesť názov „trappistické“.


Vlastnosti produktu

PôvodBelgicko
DruhSvetlé
Alkohol9,5%

3,20 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

22 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2019. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené