Nové Hoegaarden Wit Blanche 0,33l

Hoegaarden Wit Blanche 0,33l

0897

Tento produkt viac nie je na skalde

1,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 1 bonusový bod. Za váš nákupný košík celkom získate 1 bonusový bod ktoré možno transformovať do poukážky 0,05 €.


Popis

Najznámejšie pšeničné pivo rozšírené po celom svete. Hoegaarden má voňavú a pikantnú arómu a ovocnú chuť s medovým pozadím.
 
Mesto Hoegaarden leží na východ od Bruselu, v hlavnej obilnej oblasti pestovania pšenice. V minulosti tu stálo viac ako 30 pivovarov produkujúcich pšeničné pivo, brány posledného z nich sa však zavreli v paťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, kedy ležiaky začali vytláčať pšeničné pivá. O desať rokov neskôr nadšenec Pierre Celis začal tento druh piva opäť oživovať. Ako teenager pomáhal vyrábať pivo v poslednom z miestnych pivovarov. To ho inšpirovalo a vytvoril ľahko zakalený nápoj, ochutený semenami koriandru a kôrou z pomarančov Curacao. Celis očakával ohlas len od miestnych štamgastov, ten sa však dostavil v celosvetovom meradle.

Výrobca: Hoegaarden

Dobre známy a veľmi obľúbený belgický pivovar, kde základ piva tvoria len tradičné prísady a to voda, kvasnice pšenica, chmeľ, koriander a pomarančová kôra z Curacaa. Prvopočiatky značky sa datujú už v stredoveku. Prvým pivom, ktoré sa tu vyrábalo, bolo svetlé pšeničné pivo, okorenené koriandrom a pomarančovou kôrou. Neskôr pribudli aj iné druhy ako sú Rosée, Forbidden Fruit („Zakázané ovocie“), Grand Cru a nealkoholické verzie obľúbených pív. Výnimočná chuť a konzistencia piva Hoegaarden určite zaujme každého, kto toto pivo ochutná.


Vlastnosti produktu

PôvodBelgicko
DruhSvetlé
Alkohol4,9%

1,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

26 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2018. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené