Nové Angostura Reserva

Rum Angostura Reserve 37,5% 0,7l

0160

Tento produkt viac nie je na skalde

22,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 22 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 22 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,10 €.


Popis

Rum Angostura Reserva je kvalitný a zároveň cenovo dostupný biely rum triedy „premium“. Kvalita nápoja je výsledkom zrenia zmesi ľahkého a silného rumu v sudoch z amerického duba po dobu 3 rokov s využitím dvojitej filtrácie cez drevené uhlie.

Vďaka filtrácii tento nápoj s vôňou tropického ovocia a vanilky nadobúda charakteristickú priezračnú farbu, pričom si zachováva svoju suchú teplú chuť, ktorá je plná jasne rozlíšiteľných tónov jednotlivých ingrediencií. V strede natrafíte na vcelku mäkké telo, ktoré sa ľahko prehĺta. Ku koncu sa chuť rumu zaokrúhľuje. Dozvuk má korenistý charakter podobne ako u všetkých ostatných druhov rumu značky Angostura.

Angostura Reserva je tá správna prísada do koktailov, v ktorých nesmie chýbať biely, avšak nie suchý rum. Veľmi pekne vyniká v prípade, že koktail neobsahuje príliš výrazné ingrediencie, ktoré by prebíjali chuť rumu. Jeho mäkká a zaoblená chuť dáva priestor pre vznik veľmi silných koktailov.

Podľa chuti je možné podávať rum aj osobitne, najlepšie chladený, resp. s malým množstvom ľadu pri teplote 16 - 18°C.

Angostura Reserva je originálny a kvalitný biely rum, ktorý spĺňa vysoké štandardy a neraz získal zlatú, striebornú, či bronzovú medailu v prestížnych medzinárodných súťažiach.

Farba: Svetlá, úplne priesvitná.

Aróma: Dominuje vôňa vanilky, za ktorou nasledujú tóny tropického ovocia a banánov. Postupne sa objavujú jemné náznaky škorice, muškátového orieška a dreva.

Chuť: Dostatočne vyvážená a príjemná. Na začiatku sladkastá a jemne pálivá. Hlavné chuťové zložky tvorí vanilka, škorica, klinček, trošku korenia, dozreté banány a krémový karamel.

Dozvuk: Jemne nadpriemerne nasýtený dozvuk bieleho rumu. Je sladkastý s prímesou vanilky, korenín, drevitých tónov a náznaku alkoholu.


Výrobca: Angostura

Výrobca korenených bitterov a rumov, ktoré sú charakteristické svojou červenohnedou farbou získanou z horkých kôrových drog, kôry pomaranča, horca a mnohých ďalších korenín, ktoré dodávajú nápojom jedinečnú chuť.

Tvorcom tohto nápoja je Johann Gottlieb Benjamin Siegert, ktorý sa zaujímal o tropické rastliny a experimenty s nimi, čo viedlo až k vytvoreniu horkého bylinného nápoja, ktorý si časom získal množstvo nadšencov. Pomenoval ho podľa mesta, kde vtedy žil- Angostura. 


Vlastnosti produktu

PôvodTrinidad a Tobago
DruhBiely
Alkohol37,5%
Vek3-ročný

22,50 €

vrátane DPH

29 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2018. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené