Nové Franciacorta Castello Bonomi Cuvee 22 Brut DOCG 12,5% 0,75l

Franciacorta Castello Bonomi Cuvee 22 Brut DOCG 12,5% 0,75l

2253

Tento produkt viac nie je na skalde

23,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 23 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 23 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,15 €.


Cuvée 22 je tvorené špeciálnou seleckou 22 Cru odrody Chardonnay. Nadmorská výška, zloženie pôdy, vek vinohradu, expozícia voči slnku, vyzretosť hrozna, to všetko ovplyvňuje cru, ktoré musí byť charakteristické pre oblasť Franciacorta. Ich kombinácia potom dáva za vznik výnimočnému sektu akým je Cuvée 22.

Vo víne nájdeme tóny typické pre sekty z odrody Chardonnay. Vôňa poteší zrelým tropickým ovocím a rozkvitnutou jabloňou, v chuti nájdeme aj marhuľky, kvet akácie a sušené ovocie. Čistá, osviežujúca chuť s jemnym a trvalým perlením.


Castello Bonomi

Názov „Franciacorta“ má svoje korene v stredoveku, keď boli tieto územia zverené malej komunite benediktínskych mníchov, ktorá začala s pestovaním viníc a výrobou vína. Je to prvý „praotec“ šumivého vína v trinástom storočí, štyristo rokov pred šampanským. Krajina opátstiev a priorátov, morénová oblasť ohraničená horou Orphan, Monte Alto a vrchmi jazera Iseo, zaznámenáva svoj prvý vývoj vo výrobe vína v druhej polovici roku 1800.

Na svahoch hory Orfano, klenotnice nádherného pokladu, nájdete Castello Bonomi, jediný zámok v oblasti Franciacorta. Castello Bonomi je pomenovaný podľa pôvodnej secesnej budovy, ktorú navrhol architekt Antonio Tagliaferri na konci XIX. storočia. Vďaka zvláštnej mikroklíme Mount Orfano je z neho jedna z najdôležitejších historických oblastí Franciacorty: vyššie maximá a minimá, najväčšia expozícia slnečnému žiareniu a vápenatá základňa.

Starodávne pivnice boli opravené a tiež boli postavené nové, takže Castello Bonomi získalo 1 500 metrov štvorcových pivníc. V klimatizovaných pivniciach sú biele vína, červené vína a Franciacorta DOCG dozrievajú vo francúzskych dubových barikách.


PôvodTaliansko
Sladkosť vínaBrut
DruhŠumivé víno
Alkohol12,5%

23,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené