Nové Whisky Aberfeldy 12YO 40% 0,7l

Whisky Aberfeldy 12YO 40% 0,7l

1741

36,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 36 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 36 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,80 €.


Aberfeldy 12YO je skvelá single malt whisky, ktorá starne v sudoch najmenej 12 rokov a je k dispozícii v obmedzených množstvách. Na výrobu sa používa stredne rašelinový slad a voda z potoka Pitili Bern. Starostlivo vybrané komponenty, pomalá destilácia a studená filtrácia vytvárajú slušnú whisky, ktorá má fanúšikov po celom svete a získala mnoho zlatých ocenení na prestížnych medzinárodných súťažiach.

Nápoj je skvelý ako digestív. Odporúča sa používať v čistej forme alebo s ľadom. S prídavkom malého množstva vody sa v chuti zvýrazňujú náznaky medu a jablkové tóny sú odhalené jasnejšie.

Teplota podávania: 8-10 °С

Farba: sýta zlatá

Vôňa: príjemné tóny vresu, karamelu a medu na pozadí tónov opečených toastov a ovocia.

Chuť: vyvážená, stredne hustá, sladká. Tóny bylín, ovocia s malým množstvom dubu a korenín.

Dochuť: teplá. Stredná dĺžka. Náznaky korenia a jablkového koláča, ktoré sú doplnené ľahkou dubovou trpkosťou.


Aberfeldy

Prvýkrát naplánovaný v roku 1896 je Dewar´s Aberfeldy Distillery jediný škótsky liehovar na whisky postavený rodinou Johna Dewara. Dewar´s bol už veľmi úspešnou značkou blendovaných whisky, preslávených kvalitou a spoločnosť potrebovala väčšie množstvo single maltov, ktoré by vo svojich zmesiach mohla použiť.

Za rozhodnutím Tommyho a Johna Alexandra Dewara, Johnovych synov, stálo niekoľko dôvodov na vybudovanie liehovaru v srdci Highland Perthshire na okraji obce Aberfeldy. Vynikajúci zdroj vody v Pitilie Burn (alebo malej rieke), ktorá vedie okolo liehovaru do rieky Tay, bola bezpochyby veľkým faktorom rozhodnutia. Voda bohatá na zlato z Burn sa používa na výrobu whisky Aberfeldy doteraz.Prospešným bolo aj vynikajúce dopravné spojenie vlakom do neďalekého Perthu, prinášajúce palivo a jačmeň a vracajúci hotové produkty, ktoré boli následne blendované a fľaškované. To urobilo proces uvedenia whisky na trh veľmi efektívnym. Linka už nefunguje, ale na mieste zostáva parný stroj s vozíkom, ktorý nesie sudy s whisky.

Snaha rodiny Dewar o výnimočnú whisky pokračuje až do súčasnosti a stále si zachováva svoj jedinečný, ľahko rozpoznateľný štýl. Vytvorenie výrazného ducha Aberfeldy sa odohráva na mieste spolu s extra dlhou fermentáciou v smrekovcových sudoch a destiláciou vo vysokých nádobách s výhľadom na kopce Perthshire. Tieto procesy vytvárajú medovú bohatú chuť, pre ktorú je whisky Aberfeldy známa.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
Vek12-ročný
BalenieKartónik

36,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené