Nové Whisky Aberlour 10YO 40% 0,7l

Whisky Aberlour 10YO 40% 0,7l

1742

Tento produkt viac nie je na skalde

33,90 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 33 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 33 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,65 €.


Whiskey Aberlour 10YO je vyrábaná v Škótsku od roku 1879 v Speyside. Na základe starých receptov sa považuje za klasickú single sladovú škótsku whisky, pri výrobe ktorej, sa používajú iba prírodné zložky - vybraný slad, krištáľovo čistá pramenitá voda a kvasinky.

Whisky Aberlour 10YO prechádza dvojitou destilácou, po ktorej 10 rokov postupne dozrieva v sudoch po bourbone a sherry, kde je nasýtená sladkými ovocnými tónmi s náznakmi vanilky a dreva, rovnako ako náznakmi korenia. Whisky sa fľašuje bez filtrácie, takže jej chuť si zachováva svoju jasnosť.

Whiskey Aberlour 10YO je opakovane oceňovaná zlatými a striebornými oceneniami na medzinárodných výstavách a zaslúži si pozornosť znalcov liehovín. Umožňuje každému naplno vychutnať krásu vyváženej, hladkej chuti nápoja, ktorá obsahuje tóny dubu, vanilky, sliviek a čerstvej mäty.

Aberlour 10YO najčastejšie slúži ako digestív. Neodporúča sa miešať s ničím iným, pretože jej vôňa a chuť sú pomerne mäkké a mnohostranné. Jediná vec, ktorú skúsení experti pripúšťajú, je pridať do pohára malé množstvo vody, aby sa nápoj trochu otvoril. Ideálna kombinácia je s čerstvo uvarenou kávou, čerstvými bobuľami a ovocím. Originálne dopĺňa kvalitné cigary.

Teplota podávania: 20-22°С

Farba: červenozlatá

Aróma: dominuje sladová sladkosť. Príjemné tóny suchého ovocia, citrusov a karamelu na pozadí svetlých dubových odtieňov

Chuť: Začiatok je ľahký, krémový, sladký. Potom sa na pozadí objaví slad, korenie, dub a ovocie


Aberlour

Liehovar Aberlour sa nachádza sa na križovatke riek Lour a Spey, obklopený nádhernou scenériou, s dominantnou v podobe vrcholov Ben Rinnes. Čistá pramenitá voda z rieky Lour a zrelý alkohol v sklade vďačne vdychuje vlhký vzduch Speyside. Aberlour je tak starobylé ako aj nádherné miesto. Už viac ako 1400 rokov tu sídlila komunita a znaky jej dedičstva sú všade okolo, od starobylých dubov nad Linn Falls až po tajomné stojace kamene na Fairy Hill.

Pálenica bola založená v roku 1879 Jamesom Flemingom, ktorý ju vybudoval na mieste studne St Drostan, a tak zabezpečil nastálo vzácny zdroj čistej pramenitej vody. V 80-tych rokoch 19. storočia novinár Alfred Barnard navštívil Aberlour a ako súčasť svojho vyčerpávajúceho prieskumu škótskych liehovarov na whisky, popísal nové Flemingovo sídlo ako „dokonalý moderný liehovar“.

V roku 1898 zničil požiar niekoľko budov liehovaru a väčšiu časť zásob whisky. Pod dohľadom popredného škótskeho dizajnéra liehovarov na whisky Charlesa Doiga bola Aberlour Distillery zo značnej časti prestavaná. Za posledných 100 rokov, s modernizáciou a technológiou, sa liehovar výrazne zmenil, ale mnohé z pôvodných prvkov sú stále zachované a tradičný charakter miesta zostáva nezmenený.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
Vek10-ročný
BalenieKartónik

33,90 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené