Nové Whisky AnCnoc 12YO 40% 0,7l

Whisky AnCnoc 12YO 40% 0,7l

1743

Tento produkt viac nie je na skalde

32,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 32 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 32 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,60 €.


AnCnoc 12YO je single malt whisky zo škótskeho regiónu Highland a jedným z najpopulárnejších nápojov liehovaru An Cnoc, ktorého liehovarníci sa pýšia skutočnosťou, že metódy produkcie whisky zostali takmer rovnaké ako pred 100 rokmi, keď prvýkrát spustili výrobu.

Whiskey AnCnoc 12YO - jedná sa o klasickú single malt whisky o sile 40%. Uchováva sa v sudoch z amerického a španielskeho duba, v ktorom už zreli bourbon a sherry. Skladujú sa pri konštantnej teplote v špeciálnych skladoch s hrubými žulovými stenami. Je fľašovaná bez farbenia karamelom a studenej filtrácie.

Táto whisky má svoj vlastný individuálny charakter, ktorej zložitosť ohromuje svojimi viacvrstvovými jemnými dymovými, rašelinovými a drevnatými odtieňmi. Je obľúbený vďaka svojej vynikajúcej zamatovej štruktúre, jemnej vôni medu a ovocia a ovocnou a jačmennou chuťou s ľahko ostrou, suchou a korenistou pachuťou, ktorá prináša príjemné nuansy. Sladká aj pikantná, je plná mnohých prekvapení a je pripravená každým dúškom potešiť svojich obdivovateľov.

Whiskey AnCnoc - víťazka mnohých zlatých medailí v najprestížnejších medzinárodných súťažiach. Je dobrá ako samostatný nápoj, ale aj ako súčasť koktailov.

Teplota podávania: 20-24 °С

Farba: jantárová so zlatým leskom

Vôňa: intenzívna, jemná, sladká. Odhaľuje tóny kvetového medu, sušeného ovocia, čerstvej limetky a dubu

Chuť: olejnatá, bohatá, sladká. Zvláštna symbióza citrusových a ovocných chutí s ovocnými a paprikami, karamelovými a obilnými tónmi

Dochuť: mäkká, stredne dlhá. Korenie s nádychom škorice, dubu, ľahkého dymu, karamelu, pomarančovej kôry a ľahkých alkoholových tónov


AnCnoc

anCnoc je veľmi zaujímavá whisky. Jemný single malt je vytvorený tradičnými výrobnými postupmi. Tie sú využívané na prípravu osviežujúco modernej whisky. Výsledkom je single malt s ľahkou chuťou a vysokou kvalitou.

Príbeh liehovaru Knockdhu začína mužom vízie (s intuíciou pre dobrú investíciu). V roku 1892 kúpil panstvo Knock podnikavý chlapík John Morrison. Okolitá krajina plná rašeliny a jačmeňa a blízkosť trasy Great North Railway. Keď sa našli pramene priezračnej, čistej vody, John zbadal veľkú príležitosť.

Vzorky vody boli zaslané na analýzu a čoskoro prebiehali rokovania so spoločnosťou The Distillers Company v Edinburghu na vybudovanie liehovaru. Knockdhu otvoril svoje brány v októbri 1894. Už vtedy bol považovaný za dokonalé stelesnenie moderného liehovaru. Takže nie je žiadnym prekvapením, že dodnes sa v ňom vyrába ľahká, veľmi moderná a zaujímavá  whisky.

Osviežujúci sortiment single malt škótskych whisky, špeciálne vytvorený v liehovare Knockdhu sa pýši širokou ponukou- od vyzretých po tie s rašelinovým tónom. Celá škála je ukážkou spojenia moderných a tradičných prvkov v dokonalej harmónii.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
Vek12-ročný
BalenieKartónik

32,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené