Nové Whisky Auchentoshan Coopers Reserve 14YO 46% 0,7l

Whisky Auchentoshan Coopers Reserve 14YO 46% 0,7l

1745

Tento produkt viac nie je na skalde

59,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 59 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 59 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,95 €.


Whiskey Auchentoshan 14YO Cooper´s Reserve bola vyrobená v obmedzenom množstve v Škótskom Lowland.

Na jej vytvorenie sa používa metóda trojnásobnej destilácie, po ktorej výsledný destilat dozrieva v kombinácii dubových sudov zo španielskeho Oloroso Sherry a sudov zo severoamerickej sherry. A konečné plnenie nápoja sa uskutočňuje pri obsahu 46% alkoholu bez použitia filtrácie za studena.

Výsledkom takejto starostlivej práce majstrov sa stáva whisky Auchentoshan 14YO Coopers Reserve, ktorá získala svoj názov za okrúhlosť, zrelosť a veľkú rovnováhu.

Všetko začína veľkým buketom, ktorý obsahuje veľké množstvo ovocných, orechových a jačmenných aróm, ktoré okamžite informujú o tom, že na vás čaká príjemná pochúťka. Potom, keď si vezmete dúšok tejto whisky, cítite jej zaoblenú chuť s krémovou textúrou, ktorá nesie stopy karamelu, ovocnej a vanilkovej čokolády a končí orechovo-dreveným finishom.

Ponúknite túto whisky svojim priateľom, a hneď zistia, aká dobrá a ľahká whisky môže byť.

Teplota podávania: 20-22 °С

Farba: svetlooranžová

Vôňa: Sladká, orechovoovocná

Chuť: Dobre vyvážená. Veľa ovocia s hustou krémovou vanilkou, orechy a odtiene dubu

Dochuť: Rôzne odtiene čokoládových praliniek a krému, doplnené drevenými tónmi


Auchentoshan

Značka whisky Auchentoshan, zo škótskej oblasti Lowland, je čistá, komplexná a pracuje so špeciálnym (optic) sladovým jačmeňom. Jemne sušený, úplne nerašelinový jačmeň umožňuje chuti Auchentoshan výjsť napovrch.

Mnohé liehovary uprednostňujú nerezové nádoby, tu sa však používajú drevené z oregonskej borovice - takže výsledky sú každý raz trochu odlišné. To tiež znamená, že je potrebné byť obzvlášť opartný. Destilácia sa uskutočnňuje približne pri 8% ABV (objemového alkoholu) až do 81%. Žiadna iná škótska pálenica nevyžaduje trojnásobnú destiláciu každej kvapky - dvojitá destilácia zvyčajne dosahuje iba 70% ABV.

A čo to znamená byť jediným trojnásobne destilovaným single maltom v Škótsku, s dôrazom na každú kvapku? Pomalá destilácia a odstránenie všetkých nečistôt v tekutine zaručuje záplavu silných tónov ovocia a citrusov a zrenie v drevených sudoch dodáva epickú drevitosť. To robí z Auchentoshanu najhladšiu a najjemnejšiu single malt škótsku whisky.

Dubové sudy majú obrovský vplyv na chuť a pri ich výbere sa postupuje veľmi starostlivo. Správne sudy. Správne nastavenie. Správne počasie. Ak sa chce alkohol nazývať single malt škótskou whisky, musí zrieť v dubovom sude najmenej tri roky - nie menej. Whisky zreje v sudoch po bourbone, sherry alebo jemnom víne. Nezištný akt recyklácie? Nie úplne. Je to zásadný krok pri vytváraní Auchentoshan - alkohol a drevo spolupracujú mnoho rokov, prepožičiavajúc si farbu a chuť až do momentu hotovej whisky.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol46%
Vek14-ročný
BalenieKartónik

59,50 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené