Nové Whisky Auchentoshan Heartwood 43% 1l

Whisky Auchentoshan Heartwood 43% 1l

1746

42,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 42 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 42 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,10 €.


Auchentoshan Heartwood whisky bola vyrobená v Lowland ako limitovaná edícia.

Zrelé masívne drevené jadrá sa vyznačujú intenzívnejšou a komplexnejšou chuťou a trikrát destilované whisky starnú v sudoch Oloroso sherry zo Španielska a potom dozrievajú v spálených sudoch severoamerického bourbonu. Po skončení procesu starnutia sa whisky fľaškuje pri  43% obsahu alkoholu za studenej filtrácie.

V jej aróme nie je nadmerná sladkosť. Vonia ako čierne ríbezle, škorica a kôra, ktoré sú doplnené jemnými tónmi jablka, hrušky, sladkého hrozna a kakaa.

Každý dúšok whisky Auchentoshan Heartwood prináša teplo a pocit pohodlia, plniac vám ovocno-ovocnú chuť s nádychom čokolády, vanilky a citrusových šupiek v pozadí, ktoré všetko dopĺňajú bodavou dubovou ovocnou dochuťou.

Stručne povedané, Auchentoshan Heartwood whisky si zaslúži vašu pozornosť. Je krásna sama o sebe, rovnako ako spolu s kávou. Perfektný popoludňajší nápoj.

Teplota podávania: 20-24 °С

Farba: medová

Vôňa: bohatá, nasýtená. Príjemne obklopuje tóny tlejúceho duba a hnedého cukru s nádychom čiernej ríbezle, slivky, hrozienok, santalového dreva, škorice a bohatého cappuccina. O niečo neskôr sú tam tóny  orientálnych korenín, pomarančov a klinčekov

Chuť: nasýtená, komplexná. Obsahuje odtiene čokolády a vanilky, rovnako ako rôzne odtiene ovocia a korenín

Dochuť: čerstvá, dlhá, mierne suchá. S príjemnými dubovými tónmi a sladkými odtieňmi ovocia


Auchentoshan

Značka whisky Auchentoshan, zo škótskej oblasti Lowland, je čistá, komplexná a pracuje so špeciálnym (optic) sladovým jačmeňom. Jemne sušený, úplne nerašelinový jačmeň umožňuje chuti Auchentoshan výjsť napovrch.

Mnohé liehovary uprednostňujú nerezové nádoby, tu sa však používajú drevené z oregonskej borovice - takže výsledky sú každý raz trochu odlišné. To tiež znamená, že je potrebné byť obzvlášť opartný. Destilácia sa uskutočnňuje približne pri 8% ABV (objemového alkoholu) až do 81%. Žiadna iná škótska pálenica nevyžaduje trojnásobnú destiláciu každej kvapky - dvojitá destilácia zvyčajne dosahuje iba 70% ABV.

A čo to znamená byť jediným trojnásobne destilovaným single maltom v Škótsku, s dôrazom na každú kvapku? Pomalá destilácia a odstránenie všetkých nečistôt v tekutine zaručuje záplavu silných tónov ovocia a citrusov a zrenie v drevených sudoch dodáva epickú drevitosť. To robí z Auchentoshanu najhladšiu a najjemnejšiu single malt škótsku whisky.

Dubové sudy majú obrovský vplyv na chuť a pri ich výbere sa postupuje veľmi starostlivo. Správne sudy. Správne nastavenie. Správne počasie. Ak sa chce alkohol nazývať single malt škótskou whisky, musí zrieť v dubovom sude najmenej tri roky - nie menej. Whisky zreje v sudoch po bourbone, sherry alebo jemnom víne. Nezištný akt recyklácie? Nie úplne. Je to zásadný krok pri vytváraní Auchentoshan - alkohol a drevo spolupracujú mnoho rokov, prepožičiavajúc si farbu a chuť až do momentu hotovej whisky.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol43%
BalenieKartónik

42,50 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené