Nové Whisky Bowmore 12YO 40% 0,7l

Whisky Bowmore 12YO 40% 0,7l

1749

32,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 32 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 32 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,60 €.


Bowmore 12YO sa vyrába v jednom z najznámejších whisky regiónov Škótska - ostrov Islay. Vyplnená morskou soľou miestnych vetrov, údenou rašelinou a medovou sladkosťou kvetov odráža samotnú podstatu silných ostrovných nápojov, ktoré sú vytvorené jedinečným prírodným prostredím a vynikajúcim tímom liehovarníkov.

Výrazná a jedinečná vo svojich chuťových vlastnostiach single malt whisky Bowmore 12YO je dobre vyvážená a mierne zložitá. Keď cítite jej vôňu, v ktorej prevláda rašelinový dym a morská slanosť, doplnené sladkými tónmi z vresov a citrónu, okamžite zistíte, že ide o whisky z ostrova Islay.

Chuť whisky je ľahká a mierne olejnatá s veľmi slabým alkoholovým nádychom. V ňom pôvodná slanosť morských tónov prechádza do medových kvetín a ovocných tónov s malou ostrosťou, ktorá vytvára krátky pocit popola a končí dlhou hladkou dymovo- rašelinovou dochuťou.

K dnešnému dňu je Bowmore 12YO jednou z najznámejších a najpredávanejších whisky na svete. Je majiteľom zlatých a strieborných medailí prestížnych medzinárodných súťaží. Len v roku 2014 získala whisky strieborné ocenenia na medzinárodných súťažiach Wine & Spirit Competition a International Spirits Challenge.

Whisky je zaujímavá ako sama, tak aj ako súčasť koktailov. Skvelým doplnkom k nej je cigara.

Teplota podávania: 18-20 °С

Farba: tmavý jantár

Vôňa: dymový popol, citrusové a medové trávnato-kvetinové odtiene

Chuť: Okrúhla, olejnato- sladká. Medová vanilka a pobrežné prvky na pozadí tónov rašelinového dymu

Dochuť: dosť dlhá. Odtiene bylín a citrusov, morský vánok s popolom a dymom

 


Bowmore

Bowmore je najstarším liehovarom ostrova Islay a je domovom najstaršieho skladu pre dozrievanie whisky na svete. Bowmore whisky je v tomto legendárnom sklade starostlivo vyzrievaná hlavnými liehovarníkmi už skoro 240 rokov.Prvá zmienka o Bowmore Distillery pochádza z roku 1779, ale ak sa spýtate niekoľkých starších ostrovanov, možno vám pošepnú povesť o tom, že destilácia tu začala dlhší čas predtým.

Zakladateľ spoločnosti Bowmore, obchodník David Simpson, kúpil pozemok v roku 1766. Čo sa dialo v rokoch medzi kúpou a prvou zmienkou je len dohadom. Pokiaľ ide o dedičstvo, Bowmore Distillery je bezkonkurenčná. Pokračuje v odovzdávaní tradícií, zručností a znalostí, ktoré boli vytvorené v začiatkoch histórie škótskej whisky.

Uprostred divokej krásy ostrova Islay, divokých morí a hebridského vetra sa v Bowmore od roku 1779 vyrába jednosladová škótska whisky. Práca s najkvalitnejšími dubovými sudmi a tradíciou, ktorá bola odovzdávaná generáciami, používajú majstri pre Bowmore Single malt len tri ingrediencie: jačmeň, droždie a voda. Je to proces, ktorý bol zdokonalený počas takmer 240 rokov. Bezkonkurenčné dedičstvo, čerstvá voda z neďalekej rieky Laggan, jačmeň pestovaný a sladovaný na ostrove, starostlivo kultivované kvasnice a nádherná osobnosť ostrova Islay spolu tvoria škótsku whisky Bowmore.

A je to v legendárnej pivnici č. 1, starom kamennom sklade, stojacom na okraji Loch Indaal, že magický charakter Islay a stáročia tradície sa trpezlivo spájajú, aby vytvorili whisky, ktorá vyniká svojou komplexnosťou, rovnováhou  a krásou.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
Vek12-ročný
BalenieKartónik

32,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené