Nové Whisky Bowmore No.1 40% 0,7l

Whisky Bowmore No.1 40% 0,7l

1750

36,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 36 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 36 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,80 €.


Bowmore № 1 je kvalitná sladová whisky z ostrova Islay, s dobrou rovnováhou, jasnou silnou chuťou a hlbokou arómou. Vyrába sa z čistej prírodnej vody, kvasníc a sladového jačmeňa, ktorý je sušený nad rašelinou, čo chuti whisky dodáva dymové tóny. Alkohol sa destiluje v dvoch stupňoch použitím štyroch destilačných kotlov. Potom sa naleje do sudov po americkom bourbone, kde whisky dozrieva najmenej štyri roky.

Bowmore má extrémne hlboký profil, ktorý harmonicky spája sladkosť krémového karamelu, korenia, škorice, citrusov, vanilky a kokosových tónov, rovnako ako dymové a dubové odtiene.

V roku 2017 na Medzinárodnej súťaži vína a alkoholu vyhrala Bowmore Whiskey Bowmore № 1 striebornú medailu. Toto ocenenie, rovnako ako pozitívne recenzie znalcov whisky o chuti nápoja, opäť potvrdzujú jej bezchybné vlastnosti.

Whisky je skvelým digestívom. Odporúča sa piť čistá alebo s ľadom. Ako doplnok k whisky sa dobre hodí cigara, šálka kávy, ale aj sladké a ovocné dezerty.

Teplota podávania: 20-22 °С

Farba: jantárová s mahagónovým leskom

Vôňa: čerstvá, sladká. Krémový vanilkový karamel s notami ražného chleba, čokolády, morskej soli a limetky

Chuť: komplikovaná, sladká. Odhaľuje tóny medu, vanilky, škoricového sladu, rašeliny a dymu

Dochuť: hrejivá, dymová, s citrusovými tónmi


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
BalenieKartónik

36,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené