Nové Whisky Connemara Original 40% 0,7l

Whisky Connemara Original 40% 0,7l

1752

28,90 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 28 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 28 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,40 €.


Connemara Original - jednosladová whisky, pomenovaná podľa regiónu na západe Írska, kde sa nachádza jej výroba.

Slad pre túto whisky sa suší rovnakým spôsobom ako v Škótsku - na špeciálnych mriežkach nad horiacou rašelinou, čo jej dáva charakteristickú "dymovú" chuť. Whisky podlieha trojnásobnej destilácii v medených kadiach, po ktorých starne v dubových sudoch z bourbonu s konečným zrením v sudoch po sherry, portského vína a madeiry. Výsledkom všetkých týchto operácií je vytvorenie osobitého štýlu whisky, s profilom kvetového medu a dymovej rašeliny, ktorý sa veľmi líši od profilu Islajových rašelinových škótskych whisky s komplexným charakterom.

Whiskey Connemara je všestranná, harmonická a úplne jedinečná. Rašelina a dym vo svojej aróme majú vynikajúcu rovnováhu s ovocím a sladkosťou. Plná, hodvábne jemná chuť whisky vás pozdraví s medovo-sladkým útokom, po ktorom nasledujú zložitejšie tóny sladu a ovocia a uvoľňujú rastúcu plnú chuť rašelinovej chuti s nádychom dymu. Potom všetko končí príjemným dymovým pohladením s medovými tónmi, tónmi vanilky, čokolády a svetlými odtieňmi dubu.

Napriek svojej krátkej histórii sa Connemara whisky podarilo vyhrať viac ako 20 zlatých medailí na prestížnych medzinárodných súťažiach a je obľubená obdivovateľmi silných írskych alkoholických nápojov.

Ak máte radi dym a rašelinu v podobe whiskey bez excesov dubových tónov, potom Connemara Original whisky je určite pre vás. Je ideálna ako digestív a dobre sa mieša aj v kokteiloch s inými alkoholickými nápojmi. Podávaná s ustricami, syrom alebo lososom, whisky bude skvelým doplnkom k akýmkoľvek oslavám a pridá dobrú náladu do slávnostnej atmosféry.

Teplota podávania: 18-20 °С

Farba: svetlozlatá

Vôňa: dymová a rašelinová, čerstvé tóny vresov a kvetov s medovou sladkosťou a lesnými tónmi

Chuť: plná a hladká. Tóny dymu, sladu a rašeliny na pozadí sladkosti jačmeňa a medu

Dochuť: dlhá a korenistá. S rašelinovými a medovými tónmi, ktoré dopĺňajú náznaky vanilky a dubu


Connemara

Connemara- jedinečná medzi írskymi whisky a jediná írska whisky Peated Single Malt, ktorá je dnes k dispozícii. Connemara je inšpirovaná umením sušenia jačmeňa z 18. storočia nad rašelinovými ohniskami, pýši sa výraznou rašelinovou chuťou a vôňou, hladkou, sladkou chuťou a jemnou dymovosťou. Jej komplexné rašelinové príchute a komplexná sladová chuť z nej robia skutočne jedinečnú írsku whisky. Connemara® je vysoko ozdobná írska whiskey, ktorá od roku 2012 získala viac ako 20 ocenení v súťažiach liehovín.


PôvodÍrsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
BalenieKartónik

28,90 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené