Nové Whisky Deanston 12YO 46,3% 0,7l

Whisky Deanston 12YO 46,3% 0,7l

1753

38,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 38 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 38 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,90 €.


Vôňa: Ľahká, obilninová, dodávajúca chuť pomarančovej marmelády. Jačmenná.

Chuť: Jemná, orechová, karamelová. S dotykom slanosti. Dubová.

Záver: Jemný, celkom prudký, karamelový dozvuk.


Deanston

Liehovar Deanston sa nachádza v oblasti Highland. Leží v blízkosti mesta Doune, juhozápadne od Perthu, známeho svojou výrobou „doune pištolí“ (prvá strela vystrelená v americkej vojne nezávislosti údajne pochádza z jednej z nich). Jeho budovy navrhol Richard Arkwright a sú datované do roku 1785, kedy to bola továreň na bavlnu, poháňaná riekou Teith. Vo svojom rozkvete zamestnávala dokonca až 1 000 ľudí.

V roku 1966 boli budovy prestavané na liehovar, čiastočne kvôli bohatej zásobe vody z rieky a chladným vlhkým podmienkam tkáčskej haly, ktorá je ideálna pre zrenie jemnej sladovej whisky.

Deanston je znakom čistoty vychádzajúcej z rieky, na ktorej brehu leží liehovar. Analýza mäkkých vôd rieky Teith zistila, že je ideálnou voľbou pre výrobu sladu. Tečie z napájacích prúdov vysoko v Trossachs, cez žulové a rašelinové lôžka, a je považovaná za jednu z najčistejších riek v Škótsku.

Deanston používa iba nepálené slady z Angusu, východu, Lothian a Moray, aby vznikol ľahký, sladový, orechový a osviežujúci štýl whisky.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol46,3%
Vek12-ročný
BalenieKartónik

38,50 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené