Nové Whisky Glengoyne 12YO 43% 0,7l

Whisky Glengoyne 12YO 43% 0,7l

1759

41,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 41 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 41 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,05 €.


Čerstvá a mäkká single malt sladová whisky Glengoyne 12YO má jeden z charakteristických štýlov škótskych vrchov a vyrába sa podľa tradičnej receptúry, ktorej pôvod sa datuje do roku 1833.

Je vyrobená zo sladu z jačmeňa odrody Golden Promise a suší sa teplým vzduchom bez použitia rašeliny, čo zase umožňuje zachovanie bohatých prírodných tónov whisky. Po veľmi pomalej destilácii, pomalšej u ako ktoréhokoľvek z výrobcov v Škótsku, sa výsledné liehoviny umiestňujú do starostlivo vybraných sudov po sherry a zrejú 12 rokov v pivniciach so špeciálnou mikroklímou, kde získavajú svoje jedinečné vlastnosti.

Whisky má jemnú a komplexnú arómu karmelizovaných jabĺk a citrusových plodov s tropickým kokosovým akcentom, rovnako ako jemnú a zároveň bohatú chuť s dobrou rovnováhou s množstvom rôznych odtieňov, medzi ktorými sú jasne odlíšené ovocné a pikantné tóny.

Škótska whisky Glengoyne 12YO je víťazom mnohých prestížnych svetových ocenení. Medzi nimi - dvojnásobné zlato na súťaži Svetových destilátov získaných v roku 2005 v meste San Francisco.

Whisky sa odporúča piť v čistej forme ako digestív. Môže sa pridať trochu rozdrveného ľadu. Dobre ladí aj s čiernou kávou alebo cigarou.

Teplota podávania: 22-24 °С

Farba: zlatá

Vôňa: nasýtená. S poznámkami kokosu, citrusov, jabĺk, medu a krémového karamelu na pozadí svetlých odtieňov dubu

Chuť: mierna. Sladké tóny medového kvetu, jablkový karamel, zrelý citrus, vanilkové koláče, škorica, zázvor, podčiarknuté odtieňmi kávy, dubu a korenistých korenín

Dochuť: dlhá, bohatá. Olejnatá s kávovými tónmi


Glengoyne

Šesť princípov liehovaru Glengoyne drží tradíciu minulosti, tradíciu chuti. Zmena čo i len jedného prvku, v komplexnej chuti Glengyone, by bola naozaj odvážnym činom. V okolí Dumgoyne nie je rašelina a jačmeň sa tak suší na vzduchu.

To znamená, že vo whisky Glengoyne nie je žiadna dymovosť - a tak za ňu nie je možné schovať neopracovanú chuť alebo priemerné sudy. To je dôvod, prečo Glengyone vynakladá takú starostlivosť na prípravu whisky. Najpomalší proces destilácie v Škótsku a delikátne sherry sudy- to je vernosť chuti Glengyone. Výrazná chuť ovocia a plná sladkosť. Výrazné chute Glengoyne sú výsledkom rovnako odvážneho záväzku: pripravovať whisky najpomalším procesom destilácie v Škótsku. Chute sa unca po unci a hodina po hodine formujú do hladkého, komplexného alkoholu, pre výrobu ktorého je liehovar preslávený. Extravagantné? Možno. Glengoyne však svoj spôsob výroby meniť nechce.

V sedemdesiatych rokoch 19. storočia sa v Londýne rozvíjal obchod so sherry a liehovar si pripravil zásoby prázdnych sudov pre svoju whisky. Sherry nasiaknuté drevo povznieslo chuť Glengoyne do nových výšok a farbu o nové hlboké odtiene. Každý zo sudov je chránený pred výkyvmi teploty kamennými múrmi a zemnými podlažiami tradičných skladov.

Vlastným výberom dubov zo severného Španielska a ich následným sušením na vzduchu a slnku tri roky sa začína cesta sudov pre Glengyone. Keď je drevo spracované na sudy, tie sú naplnené sherry v Jereze a absorbujú jeho bohaté farby a chute až tri roky. Až potom sú sudy pripravené na vyprázdnenie a dodanie do liehovaru Highland. Tieto sudy sa následne naplnia a počas ďalších 10, 15, 18 rokov si číry alkohola prirodzene odoberá bohaté zlaté, jantárové a medené tóny.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol43%
Vek12-ročný
BalenieKartónik

41,50 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené