Nové Whisky Highland Park Harald 40% 0,7l

Whisky Highland Park Harald 40% 0,7l

1762

59,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 59 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 59 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,95 €.


Whisky Highland Park Harald je súčasťou série Warrior, ktorá bola vytvorená špeciálne pre maloobchodníkov a je poctou spoločnosti ich vzdialených predkov z Orkneyských ostrovov.

Za hlavnú črtu whisky The Warrior Series možno považovať delikátnu dymovosť, doplnenú úžasnou sladkosťou. Zároveň v každej whisky sú tieto hlavné zložky prezentované v individuálnych pomeroch, čo sa dosahuje zmenou rovnováhy medzi sudmi po sherry z amerického a európskeho duba. Počet sherry sudov sa líši od jednej verzie k druhej. Vďaka sérii The Warrior Series môžete sledovať, ako sa chuť a aróma vyvíjajú, cítiť, ako sa rôzne tóny ľahkej vanilky a citrusov menia na zložitejšie bohaté a sladké odtiene.

Každá whisky série Warrior predstavuje jednu z kľúčových postáv v histórii Vikingov Orkney. Whiskey Highland Park Harald je pomenovaná na počesť kráľa Nórska Haralda, ktorý sa priamo podieľal na formovaní grófstva Orkney a zohral dôležitú úlohu v histórii ostrovných Vikingov.

Harald je klasická škótska whisky vyrobená zo sladu, ktorý bol vysušený nad rašelinou. Trojnásobná destilácia v obrovských kadiach a starnutie v sherry sudoch tvoria zložitú, dokonale vyváženú whisky, ktorá je naplnená zázvorom a santalovým drevom, sladkou sušienkou, nádychom čerstvého strúhaného muškátového orieška a dymu.

Whisky Highland Park Harald získala mnoho zlatých, strieborných a bronzových medailí na rôznych prestížnych medzinárodných výstavách a súťažiach. Odporúča sa piť v čistej forme, ako aj s ľadom alebo vodou.

Teplota podávania: 20-22 °С

Farba: tmavozlatá

Vôňa: tropické ovocie, vanilka, kvety a rašelinový dym sú doplnené náznakmi sladu, vresu, korenín a mäty

Chuť: odtieň zázvoru, piškótový koláč a muškátový oriešok s drevitými tónmi a odtieňmi rašelinového dymu

Dochuť: otepľujúca. Drevité zázvorové tóny s ovocnými a morskými odtieňmi a ľahkým dymom


Highland Park

Asi od roku 800 až do roku 1468, Orkney bol ovládaný Vikingskými grófmi, niektorými veľmi múdrymi a niektorými, jemné povedané, veľmi zlými. Ich príbehy sú živo zachytené v knihe Orkneyinga Saga - História grófov z Orkney napísanej okolo roku 1200 a ich vplyv sa drží dodnes.

Začiatkom 9. storočia, keď Vikingské dlhé lode opúšťali dánske a nórske pobrežie, aby prehľadali neprebádané vody pri hľadaní nových krajín na dobytie, dostali sa až na Orkney. A tak bol malý zhluk 70 ostrovov, roztrúsených mimo extrémneho severného pobrežia Škótska, bol pripojený do obrovského Vikingského kráľovstva a vládol mu rad Vikingských grófov.

V roku 1468 nórsky a dánsky kráľ Christian I. odovzdal ostrovy Škótsku, ako súčasť manželstva jeho dcéry Margaret, manželky Jamesa III., Škótskeho kráľa. Možno to ukončilo viac ako 600 rokov Vikingských pravidiel na Orkney, ale neprerušilo to Vikingské putá. Ostrovy sa stali domovom pre tých najstarších osadníkov Vikingov - a bol to domov, ktorý nikdy neopustili. Dnes každý tretí ostrovan nesie vikingskú DNA a obyvatelia Orkney sa cítia silne spojení so svojimi predkami, zdieľajúc ich pýchu, integritu a divokú nezávislosť. V Highland Parku smú hrdo povedať, že ich whisky je vyrobená modernými vikingskými dušami.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
BalenieKartónik

59,50 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené