Nové Whisky Isle Of Jura 18YO 42% 0,7l

Whisky Isle Of Jura 18YO 42% 0,7l

1766

Tento produkt viac nie je na skalde

75,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 75 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 75 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 3,75 €.


Liehovar na ostrove Jura založil v roku 1810 Archibald Campbell a pomenoval ho Small Isles Distillery. Približne osem rokov po Zákone o licenciách z roku 1823 získal licenciu pre tento liehovar William Abercombie a premenoval ju na Isle of Jura. Názov pochádza zo starej nórčiny a znamená „ostrov jeleňov“, čo je najpravdepodobnejšie odkaz na veľké miestne stáda jeleňov, ktoré počtom prevyšujú počet obyvateľov.

Single malt whisky Isle of Jura 18 Years old je nápoj vyrobený v liehovare s rovnakým názvom, ktorý sa nachádza na ostrove Jura a je jedným z najstarších liehovarov whisky Škótsku.

Pri produkcii sa používa sladový jačmeň, kvasnice, ako aj voda z miestnych zdrojov bohatá na rašelinu. Alkohol pre whisky prechádza dvojitou destiláciou, ktorá sa uskutočňuje vo vysokých destilačných medených kotloch. Pre starnúcu whisky Jura 18 Y.O. sa používajú dva druhy sudov. V prvej fáze alkoholy dozrievajú v amerických sudoch po bourbone z bieleho dubového dreva. A jeho posledná etapa starnutia sa odohráva v sudoch po červenom víne Premier Grand Cru Classé Bordeaux.

Takáto kombinácia sudov na starnutie sa odráža v zaujímavých charakteristikách hotového nápoja, ktorý, zatiaľ čo má ostrovný, naozaj "mužský" charakter, preukazuje elegantný profil naplnený sviežimi, sladkými ovocnými a kvetinovými tónmi.
Vysokú kvalitu whisky potvrdzujú pravidelné ocenenia, ktoré neustále vyhráva na medzinárodných súťažiach.

Whisky je ideálna ako digestív. Dobre ladí s ovocím.

Teplota podávania: 22-24 °С

Farba: jantárové zlato

Vôňa: nasýtená. Na báze škorice, vanilky, citrusov a mäty sa odhaľujú tóny čokolády, marcipánu, orechov a korenín

Chuť: bohatá. Tóny ovocia, krémovom karamelu, vanilky a mandle s náznakmi kávy a kakaa

Dochuť: stredne krátka. Karamelovo sladká s nádychom melóna a korenín


Isle of Jura

Škótska whiksy Jura pochádza z krajiny plnej kontrastov. Na jednej strane divoké kamenisté pobrežie obmyté otvoreným morom, na druhej osamelé piesočné zálivy pohládzané pokojnými vodami. Tak kontrastný je aj rozsah chutí, ktoré paliareň ponúka- od sladkosti pôvodnej Origin whisky až po dymové tóny Superstition- a práve tak široký záber chutí je to, čo túto značku odlišuje od ostatných. Ako v zrkadle, tak aj v tomto lahodnom jantárovom nápoji sa odráža charakter ostrova, odkiaľ Jura pochádza. Vďaka tomu si môžete vychutnať jedinečnosť v každej kvapke!


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol42%
Vek18-ročný
BalenieKartónik

75,50 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené