Nové Whisky Old Pulteney Noss Head 46% 1l

Whisky Old Pulteney Noss Head 46% 1l

1769

45,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 45 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 45 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,25 €.


Pôvodne bola na trh whisky Old Pulteney Noss Head uvedená v rámci exkluzívnej série lighthouse Collection v auguste 2013 a získala svoje meno na počesť historického majáka Noss Head, ktorý sa nachádza severne od liehovaru na myse, ktorý svojim tvarom pripomína nos.

Whisky sa vyrába z vybraných odrôd jačmeňa a vody, ktoré pri výrobe prechádzajú rašeliniskami. Destilácia prebieha v dvoch štádiách neobvyklým spôsobom pomocou starého destilačného prístroja. Namiesto tradičného "labutieho krku" má horná časť destilačnej sústavy veľké sférické zahustenie, čo poskytuje veľkú plochu kontaktu medzi meďou a parami destilátu.

Zrejúca v amerických dubových sudoch po bourbone, single sladová škótska whisky Noss Head má veľmi príjemnú, ľahkú osviežujúcu chuť, ktorá priťahuje mužské i ženské publikum. Prekvapujúco tenka a mäkká, nesie sladkosť a korenie s náznakmi kokosového orecha, citrónov, pomarančov, voňavého duba a elegantnú dochuť.

Má niekoľko strieborných ocenení z medzinárodnej súťaže Wine&Spirit. Je to výborný aperitív a digestív. Podávame v čistej forme alebo s malým množstvom vody alebo ľadu. Dobre ladí s ovocím.

Teplota podávania: 22-24 °С

Farba: zlatojantárová

Vôňa: ľahká a príjemná, mierne slaná. Plná tónov citrusových plodov, letných kvetov, medu, vanilky, borovíc a sladu

Chuť: Sladká a korenistá. Vanilka, karamel s tónmi kokosu, citrusov, sladu, kvetov a morského vánku. Dobré odtiene dubu s krátkym dymom

Dochuť: stredne dlhá, príjemná. S odtieňmi ovocia a vanilky


Old Pultney

Stvorené morom- Old Pulteney je stelesnenie histórie, ľudí a miesta. Old Pulteney kolekcia jemných single malt škótskych whisky sa pohybuje od nespochybniteľnej a oceňovanej 12- ročnej Old Pulteney až k zbierke kriticky uznávaných  Vintage a Limited Edition whiskey, z ktorých každá oplýva silou a precíznosťou mora.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol46%
BalenieKartónik

45,50 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené