Nové Whisky Talisker Storm 45,8% 0,7l

Whisky Talisker Storm 45,8% 0,7l

1770

40,90 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 40 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 40 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,00 €.


Talisker Storm bola vydaná začiatkom roku 2013 ako whisky bez uvedenia veku. Pre svoju výrobu používa lokálny, rašelinou dymený slad a vodu, voňajúcu ako vres, zo zdrojov kopca Cnoc nan Speireag. Destilácia sa uskutočňuje v dvoch fázach použitím štyroch destilačných kadí v tvare U, po ktorých sa následne alkohol naleje do dubových sudov na starnutie a dozrievanie.

Pre blendovanie whisky Talisker Storm sa použili dva typy destilátov: zrelý a silný, starý v omladených dubových sudoch, rovnako ako čerstvé, ľahké a aromatické nápoje, zrejúce v dubových sudoch druhej náplne.

Je to dobrý príklad whisky z pobrežia ostrova Skye (Sky) s vysokým obsahom fenolov a slanými rašelinovými tónmi. Aróma je okamžite dymová a slaná. V jej strede sú príjemné ovocno- drevité tóny, ktoré obklopujú mäkkú, zemnú rašelinu. A nakoniec, sladký karamel začína hrať so zadržiavanými vôňami citrusov a morského vánku.

Keď whisky vstupuje do úst, najprv sa objavia pikantné a dymové náznaky. Rýchlo sú doplnené medovými karamelovými tónmi so slanými morskými odtieňmi a dubom, po ktorých sa vráti dymové korenie, ktoré zostáva až do záveru.

Whisky Talisker Storm je populárna medzi gurmánmi, a neustále výhráva zlaté a strieborné ocenenia na medzinárodných súťažiach. Používa sa ako digestív, tak v čistej forme, ako aj s pridaním ľadu alebo malého množstva vody. Je vhodná na výrobu koktailov a môže byť zaujímavým doplnkom k ústriciam a údeným rybám.

Teplota podávania: 18-21 °С

Farba: tmavý jantár

Vôňa: trochu vyhradená. Originálne dymové a pikantné tóny plynú hladko do drevito-ovocnej palety s medovými tónmi sladu a slaného morského vánku

Chuť: jasná a bohatá, s dobrou rovnováhou medzi sladkosťou, dymom a soľou. Tóny korenia, citrusov a ovocia dopĺňajú drevito- orechové a dymové tóny na pozadí slaných morských odtieňov

Dochuť: stredná dĺžka, teplá. S tónmi dymu, korenín a morskej soli


Talisker

Spoločnosť zaoberajúca sa výrobou whisky, Talisker, vlastní najstarší a jediný fungujúci liehovar na ostrove Skye, ktorý sa nachádza na brehu rieky Loch Harport. Postavený bol už v roku 1830. Whisky značky Talisker je zvodná, sladká single malt whisky s plným základom,  ktorú je tak ľahké vychutnať si a tak tažké opustiť. Rozsah whisky Talisker je široký- od klasickej 10-ročnej až po šťavnatú Port Ruighe. Podobne ako pohľad na more  z dverí liehovaru Talisker, aj ich whisky je zložitá a chvíľu trvá, kým sa objavia slané a rašelinové tóny. Každá je osobitá a ponúka niečo odlišné od ostatných, a napriek tomu všetky patria k tomu istému druhu- whisky pre dobrodruhov, tých najšťastnejších, čo majú blízko k prírode.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol45,8%
BalenieKartónik

40,90 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené