Nové Whisky Glenfiddich Reserve Cask 40% 0,2l

Whisky Glenfiddich Reserve Cask 40% 0,2l

1757

17,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 17 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 17 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 0,85 €.


Whiskey Glenfiddich Reserve Cask z Highland je súčasťou série Glenfiddich Cask, ktorá bola vyrobená v obmedzených množstvách pre Travel Retail.

Pikantný, sladký a bohatý dub Reserve Cask - výsledok dôkladnej práce pri výbere sudov a ich kombinácie v rámci technológie Solera. Súčasne sa niekoľko desiatok alkoholov postupne zmieša v sudoch sherry, červeného vína a bourbonu, navzájom sa nasycujú  ďalšími príchuťami a postupne sa zlučujú do jedného nápoja neobvyklej konzistencie a kvality.

Po ukončení celého procesu sa whisky usadzuje na ďalšie dva mesiace a fľašuje sa prísne s 40% silou pomocou studenej filtrácie.

Výsledkom je naozaj fascinujúca jednosladová whisky so zložitou arómou a príjemnou hladkou a hodvábnou, sladko-korenistou chuťou, ktorá sa vyvíja s každým ďalším dúškom.

Whiskey Glenfiddich Reserve Cask sa odporúča používať v čistej forme alebo s ľadom. Nápoj je vhodný ako digestív.

Teplota podávania: 22-24 °С

Farba: jantárovozlatá

Aróma: krásna a silná. Je naplnená tónmi letných kvetov, krémovej vanilky, karamelu, elegantných dubových orechov na pozadí jemných sladových a citrusových tónov

Chuť: mäkká a šťavnatá. Príjemné dubové tóny sú vyvážené sladkosťou s koreňovými akcentmi a originálnymi tónmi kože

Dochuť: povzbudzujúca, osviežujúca. Sladké dreviny na pozadí korenia

 


Glenfiddich

20 rokov živil William Grant svoj sen vytvoriť „najlepší dúšok nápoja v údolí“. S pomocou rodiny túto víziu dosiahol. V lete 1886, po boku so svojimi siedmimi synmi a dvoma dcérami, sa William rozhodol naplniť svoje celoživotné ambície. Spoločne začali stavať liehovar ručne, kameň po kameni. Po roku práce bol pripravený a William ho nazval Glenfiddich, v gálskom jazyku „Údolie jeleňov“.

V liehovare The Glenfiddich Distillery sú jadrom úspechu skúsenosti a čas. Bohatá whisky spod rúk remeselníkov, ktorých skúsenosti s prípravou whisky sa hromadili v priebehu piatich generácií, zaručuje, že každý variant tejto škótskej whisky zreje nadmieru dobre a výsledkom je nezameniteľný charakter Glenfiddichu.

Williamova vášeň, odhodlanie a priekopnícky duch vedie liehovar do súčasnosti. Glenfiddich je jedným z mála single malt liehovarov, ktorý zostal úplne vo vlastníctve rodiny a je teraz najviac oceňovanou single malt škótskou whisky na svete, čo je skutočným odrazom inovatívnej povahy jej zakladateľa. Vzácne zručnosti, odborné znalosti a niektoré z najstarších múdrostí vo svete whisky si odovzdávali majstri- liehovarníci po generácie.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
BaleniePlech

17,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené