Nové Whisky Suntory Toki 43% 0,7l

Whisky Suntory Toki 43% 0,7l

2054

37,00 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 37 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 37 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,85 €.


Produkcia japonskej whisky je spojená s menom Masataka Taketsuru, ktorý v rokoch 1918 až 1920 praxoval v škótskych liehovaroch. Po návrate do Japonska ho zamestnal Shinjiro Torii, zakladateľ spoločnosti Suntory, v podnikovom liehovare Yamazaki, odkiaľ sa po štyroch rokoch vydala do sveta prvá whisky. V záujme autentickej chuti v súčasnej dobe vlastnia niekoľko škótskych liehovarov, ktorých sladová whisky obohacuje senzorické vlastnosti japonskej domácej produkcie.

Toki je zmiešaná whisky z troch liehovarov spoločnosti Suntory: Yamazaki, Hakushu a Chita. Jedná sa o zaoblenú a sladkú zmes s osviežujúcou citrusovou charakteristikou a korenistým záverom.

"Toki" v japončine znamená "čas". Toki má iné zloženie ako jej sesterská zmes Suntory Hibiki. Jej hlavné zložky sú Hakashu single malt a Chita obilná whisky.

Aróma: kombinácia sladkých a pikantných tónov. Zelené jablko a grep sú ideálne prepojené s tónmi zázvoru a bieleho korenia.

Chuť: osviežujúca so stopami citrusov, najmä grepov. Sladké tóny sa prelínajú s pikantnosťou zázvora a korenia.


Suntory

Shinjiro Torii mal veľmi rád škótsku whisky a jeho snom bolo založiť prvý liehovar na whisky v Japonsku. V roku 1923 sa mu tento sen splnil založením liehovaru Yamazaki Distillery v údolí Yamazaki. Tento liehovar založil v nádhernom prostredí tesne pri Kjóto.

Bolo tu rôznorodé podnebie, ako aj čisté vody a dobrá vlhkosť. Jednodruhová Whisky Yamazaki je teraz najobľúbenejšia v Japonsku a škála produktov Suntory sa značne rozšírila na jedlá aj nápoje, alkoholické aj iné.


PôvodJaponsko
DruhBlended
Alkohol43%

37,00 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené