Nové Whisky Highland Park 12YO 40% 0,7l

Whisky Highland Park 12YO 40% 0,7l

2056

35,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 35 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 35 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,75 €.


V šťavnatej whisky Highlad Park 12-ročná sa snúbi dymová suchosť s vresovou, medovou sladkosťou. Je to veľmi impulzívna whisky s lahodným vresovým zakončením. Zrie v prírodných nefarbených sudoch podľa dávnej vikingskej receptúry.

Vôňa: dymová rašelina, zimné korenie.

Chuť: med, bohatý ovocný koláč, korenie, pomaranče.

Farba: žiarivý jantár.

Záver: lahodný, drevitý.


Highland Park

Asi od roku 800 až do roku 1468, Orkney bol ovládaný Vikingskými grófmi, niektorými veľmi múdrymi a niektorými, jemné povedané, veľmi zlými. Ich príbehy sú živo zachytené v knihe Orkneyinga Saga - História grófov z Orkney napísanej okolo roku 1200 a ich vplyv sa drží dodnes.

Začiatkom 9. storočia, keď Vikingské dlhé lode opúšťali dánske a nórske pobrežie, aby prehľadali neprebádané vody pri hľadaní nových krajín na dobytie, dostali sa až na Orkney. A tak bol malý zhluk 70 ostrovov, roztrúsených mimo extrémneho severného pobrežia Škótska, bol pripojený do obrovského Vikingského kráľovstva a vládol mu rad Vikingských grófov.

V roku 1468 nórsky a dánsky kráľ Christian I. odovzdal ostrovy Škótsku, ako súčasť manželstva jeho dcéry Margaret, manželky Jamesa III., Škótskeho kráľa. Možno to ukončilo viac ako 600 rokov Vikingských pravidiel na Orkney, ale neprerušilo to Vikingské putá. Ostrovy sa stali domovom pre tých najstarších osadníkov Vikingov - a bol to domov, ktorý nikdy neopustili. Dnes každý tretí ostrovan nesie vikingskú DNA a obyvatelia Orkney sa cítia silne spojení so svojimi predkami, zdieľajúc ich pýchu, integritu a divokú nezávislosť. V Highland Parku smú hrdo povedať, že ich whisky je vyrobená modernými vikingskými dušami.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
Vek12-ročný
BalenieKartónik

35,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené