Nové Whisky Ledaig 10YO 46,3% 0,7l

Whisky Ledaig 10YO 46,3% 0,7l

2057

40,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 40 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 40 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 2,00 €.


Ledaig 10 year old nie je ani jemná, ani elegantná, ani vyhradená whisky, ale je ostrá, pútavá, komplexná, pestrá, chutná a neposlušná ... a to nemusí sedieť konzervatívnym fanúšikom whisky.

Ledaig je oveľa zábavnejší, než väčšina jeho krajanov z Islay, čo je už celkom vzrušujúce. Ledaig je funky whisky, plná prekvapení a farbistých chutí. Prepletá sa v nej oheň a dym, soľ a jód, cukor a med, korenie a smotana.

Väčšina porovnateľných škótskych whisky z Islay sa v porovnaní s Leading 10 javí ako jednorozmerná.


Ledaig

Spoločnosť Tobermory bola založená v roku 1798 a je jediným liehovarom whisky na hebridskom ostrove Isle of Mull a jedným z najstarších komerčných liehovarov v Škótsku.

Vyrába sa tu Tobermory gin a dva odlišné single malty: nerašelinový Tobermory a výrazne rašelinový Ledaig. Tieto dve whisky sa vyrábajú pomocou rovnakých destilačných prístrojov, sudov, rmutových tunelov a vody z toho istého procesu, ale vzhľadom na použitý sladový jačmeň sú tieto dva druhy úplne odlišné. Od svetlého a farebného Tobermory so živou ovocnou chuťou, korením a jemnými slanými tónmi, ktoré odrážajú prístavné vody, až po robustný rašelinový Ledaig, so sladkým dymom a zemitými tónmi.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol46,3%
Vek10-ročný
BalenieKartónik

40,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené