Nové Whisky Laphroaig 10YO 40% 0,7l

Whisky Laphroaig 10YO 40% 0,7l

2147

36,90 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 36 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 36 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,80 €.


Naozaj dymová a jódovo bohatá. Je to jeden z najosobitejších škótskych alkoholických nápojov. Značka Laphroaig je známa svojím liečivým sladom a klasických 10 rokov zrenia nie je výnimkou.

Vôňa: Otvára sa s veľkými dymovými silnými podtónmi rašeliny. Sú tu korenia a sladké drievko, ako aj veľká dávka soli. Táto whisky v posledných rokoch trošku zosladla a krásne sa rozplýva v nose uprostred klasického jódu/leukoplastov a chladného dymu dreva, ktorý milujeme.

Chuť: Prevláda chaluha s náznakom vanilkovej zmrzliny a viac než závanom vôní zo škatuľky prvej pomoci (TCP, leukoplasty, atď.). Dub je veľký a preráža si cestu do popredia, keď si túto whisky prevaľujete na jazyku. Rozvinie sa eskalácia korení kardamón, čierne korenie, čili.

Záver: Veľký a schnúci, ako sa chutné a dechtové podtóny vytvárajú na jódovej zložitosti.
Zhrnutie: Jediný nápoj vyrobený z jedného typu sladu z ponuky produktov značky Laphroaig, ktorý John Campbell odporúča s vodou. Vyskúšajte ho masívne vám otvorí chute a poskytne omamný rad ďalších príchutí


Laphroaig

Na vzdialenejšom okraji mapy škótskej whisky sa predpokladá, že na ostrov Islay prvýkrát priviedli umenie destilácie írski mnísi. Kvôli vzdialenosti a izolovanosti, to bolo umenie, ktoré prekvitalo v rukách ostrovanov, ktorých nezákonné počiny testovali odhodlanie a prostriedky vyberačov daní. Zákon sa nakoniec uvoľnil a rôzni výrobcovia whisky založili legitímne liehovary, medzi nimi aj pár poľnohospodárov, Donald a Alexander Johnston, ktorí v roku 1815 založili liehovar na južnom pobreží ostrova. Laphroaig, nazvaný po svojom umiestnení v „širokej priepasti pri zálive“ ostal v rodinných rukách ďalších 139 rokov.

Tradícia výroby whisky bola odovzdavaná manažérmi liehovaru od roku 1815. Ian Hunter, Bessie Williamson, John MacDougal, Denise Nicole, Iain Henderson a úradujúci John Campbell boli ochrancami umenia Laphroaig.

Každý z nich samozrejme priniesol svoj vlastný vplyv, ale všetci rešpektovali jedinečné prvky, vďaka ktorým je Laphroaig whisky tým, čím je. Kilbride Stream, ručne rezaná rašelina, na zemi sladený jačmeň, pece na údenie za studena, drviace tunely, medená alchýmia a jemnosť starnutia dubu. Každá etapa rozhodujúca pri výrobe najchutnejšej škótskej whisky.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
Vek10-ročný
BalenieKartónik

36,90 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2021. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené