Nové Whisky Johnnie Walker Double Black 40% 0,7l

Whisky Johnnie Walker Double Black 40% 0,7l

1704

31,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 31 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 31 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,55 €.


Johnie Walker je najznámejšia blendovaná škótska whiskey, ktorá sa stala populárnou nie len pre jej výraznú vôňu a chuť, ale aj pre jej skvelé možnosti využitia v koktejloch. Odkedy dostala svoje pomenovanie v roku 1909, svojim šarmom, založený na rovnováhe kontrastov, očaruje všetkých milovníkov whisky.

Pre priaznivcov whisky Johnnie Walker bola vytvorená značka Double Black. Veľmi špeciálna edícia roku 2011, je zmiešaná s ďalšími hlbšími a sladovými whisky zo škótskeho západného pobrežia a ostrovov, vďaka ktorým dostala väčšiu dymovú príchuť.

Double Black sa pôvodne vyrábal pre maloobchodný cestovný trh. Spája bohatú sladovú chuť Black Label s troškou rašelinovejšou whisky a sudmi, ktoré sa viac pálili. Výsledkom je príjemne teplá, dymová whisky so zvyčajným bohatým sladovým základom značky Johnnie Walker naozaj veľmi dobrá.

Vôňa: Jemne dymová a takmer liečivá pre nos, ponúka náznaky vanilky, trochu dechtu, dotyku omáčky barbecue, citrusu a sladu.

Chuť: Dobrá konzistencia, veľmi krémová s úžasne sladovým základom. Ponúka prekvapivú úroveň rašelinového dymu, ktorá pôsobí naozaj dobre. Krémová sladkosť, náznaky dymu z jemného dreva, slané maslo, puding a zrná obilia.

Záver: Dobrá dĺžka s náznakmi sladu, tvrdých cukríkov, čierneho korenia a chladného dymu.


Johnnie Walker

Príbeh značky začal v roku 1819 písať John Walker- muž, po ktorom dostala spoločnosť meno. Stál za zrodom súčasne najviac distribuovanej  blendovanej škótskej whisky  vo svete a základom pre väčšinu jej druhov sa stala škótska whisky Cardhu. Veľkú časť svojho pôsobenia na trhu, značka Johnnie Walker ponúkala len zopár blendov, no v posledných rokoch škálu svojich produktov rozšírila o niekoľko špeciálnych edícií. Dnes je možné siahnuť po rade Black Label, Red Label, Swing, Green Label, Gold Label a prémiovej Blue Label.


PôvodŠkótsko
DruhBlended
Alkohol40%
Vek12-ročný

31,50 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2020. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené