Whisky Ballantine's 12YO 40% 0,7l

1748

26,50 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 26 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 26 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,30 €.


Blendovaná škótska whisky Ballantine’s 12YO je vyrobená z vybraných druhov obilnín a sladových whisky s minimálnou dĺžkou starnutia 12 rokov. Základom tejto zmesi je sladová whisky Glenburgie a Milfoduff, ktoré sú doplnené viac ako 45 destilatmi z rôznych liehovarov. Glenburgie plní Ballantine ovocnou sladkosťou, ktorá je zafarbená hruškami a jablkami, ku ktorým Miltonduff pridáva svoje kvetinové, bylinné a príjemné vanilkové tóny.

Whiskey Ballantines 12YO bola prvýkrát uvedená v roku 1964 a dnes je považovaná za jednu z najlepších škótskych whisky. Vďaka svojej kvalite získala veľa fanúšikov a taktiež veľa strieborných a bronzových medailí na svetovo preslávených výstavách.

Stručne povedané, Ballantines 12YOcje medovo-sladká, voňavá a hlboká. Má vyvážený, trochu krémový charakter. Keď ju nalejete do pohára, okamžite vo vôni cítite medovú sladkosť a zložitú rovnováhu duba a vanilky. Tiež chutí neuveriteľne príjemne. Už po prvom dúšku vás zaleje vlna vlna medových, ovocných a dubových odtieňov. Potom prichádza na prelome dlhý, mierne slaný nádych, ktorý vás zavedie do sveta plného čerstvých, teplých a sviežich tónov.


Skvelá voľba pre osobný oddych alebo večer v dobrej spoločnosti.

Whiskey Ballantine’s 12YO má rôzne použitie. Môžete ju piť ako aperitív alebo ako digestív. A ak chcete piť whisky pri jedle, odborníci odporúčajú trochu zriedenú vodou. Presne v takejto chuti sa whisky hodí takmer ku každému jedlu.

Teplota podávania: 20-22 °С

Farba: bohatá medovozlatá

Vôňa: vyvážená. Medovo sladká so známkami  vanilky a dubu

Chuť: krémová. Sladké medovo-kvetinové náznaky medu na pozadí jemných dubových tónov

Dochuť: dlhá. Osviežujúca, otepľujúca, mierne slaná


Ballantine's

Značka Ballantine´s ponúka naozaj širokú škálu blendovanej škótskej whisky, so základom v 50-tich single maltoch, čím sa značke darí dosiahnuť jedinečnú chuť a vôňu v každom so svojich originálnych nápojov. 


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol46%
Vek12-ročný

26,50 €

vrátane DPH

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2020. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené