Whisky GlenDronach 8YO 46% 0,7l

1756

35,90 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 35 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 35 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,75 €.


GlenDronach The Hielan 8 Years Old single malt whisky bola predstavená v polovici roku 2015 ako nová, komplexnejšia whisky v sortimente liehovaru GlenDronach. Slovo "Hielan" v názve whisky je škótska verzia slova "vysočina" a jeho použitie je poctou dialektu, ktorým sa v oblasti liehovaru hovorí.

GlenDronach The Hielan 8YO zreje najmenej 8 rokov v kombinácii najlepších sudov po bourbone a sherry, čo umožňuje vytvoriť whisky s originálnou kombináciou sladkých olejnatých a korenistých sherry tónov v aróme a chuti. Whisky sa fľašuje bez studenej filtrácie a farbenia karamelom pri sile 46%.

Príjemne olejovitá, s nádhernou vôňou a vkusnou chuťou, whisky GlenDronach 8YO, s tónmi hrozienok a mandlí s citrusom a korením, vás určite každým dúškom, ktorý nesie inú chuť a povrchovú úpravu, poteší.

Whisky je perfektná ako digestív. Pije sa vo svojej čistej forme, ale aj s vodou alebo ľadom. Zaujímavú kombináciu tvorí s cigarou.

Teplota podávania: 18-21 °С

Farba: jantárová s jasným medeným odtieňom

Vôňa: medový slad, krémovo-vanilkový koktail a odtiene citrusov, hrozienka s jemnou škoricou

Chuť: Teplá, bohatá. Odhaľuje elegantné tóny dubu, korenín, hrozienok, marhuľového džemu a perníku sprevádzané jemnými odtieňmi karamelu, kakaa a pražených mandlí

Dochuť: pomerne dlhá. Ovocné odtiene klasickej sherry so zázvorovými tónmi


GlenDronach

Uhniezdený v údolí Forgue, hlboko medzi kopcami východného Highlandu, sídli Glen Dronach, jeden z najstarších liehovarov v Škótsku, fungujúci už skoro 200 rokov a vyrábajúci tie najjemnejšie single malty s bohatým sherry nádychom.

GlenDronach je predstaviteľom ozajstného štýlu Highland: ťažký a robustný alkohol, ideálny pre dlhé obdobie zrenia v sherry sudoch. V liehovare GlenDronach Distillery je od roku 1826 uchovávaná tradícia zakladateľa Jamesa Allardice, ktorý nechal whisky zrieť v najlepších španielskych Pedro Ximenez a Oloroso sherry sudoch z Andalúzie.

Glen Dronach Higlhland whisky sú uznávané pre hlboké farby a bohaté chuťové profily, od sladkých ovocných chutí po sudoch Pedro Ximenez, až po suché a orechové tóny, z vynikajúcich sudov Oloroso. Dobre udržiavané tajomstvá boli strážené skoro 200 rokov kŕdľom havranov, ktorí milujú GlenDronach natoľko, že sa snažia hniezdiť v skladoch. Liehovarníci sa domnievajú, že kým havrany zostanú v liehovare, bude to dobré znamenie aj pre whisky.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
Vek12-ročný
BalenieKartónik

35,90 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2020. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené