Whisky Islay Storm GB 40% 0,7l

1765

29,90 €

vrátane DPH

Za tento produkt získate 29 bonusové body. Za váš nákupný košík celkom získate 29 bonusových bodov ktoré možno transformovať do poukážky 1,45 €.


Islay Storm škótska whisky sa vyrába zo 100% sladového jačmeňa v malom známom liehovare ostrova Islay.

Odráža podstatu jedinečnej a tajomnej energie, ktorá obklopuje slávny ostrov a rozširuje spektrum ostrovných whisky, ktoré pôvodne spájajú klasické dymové a rašelinové tóny s náznakmi mora a pikantnou sladkosťou.

Po naliatí whisky do pohára pocítite jej vôňu nesúcu arómu rašeliny, vanilky, slanosti a ovocia, ktoré postupne formujú príjemné odtiene soľného karamelu. Dúšok whisky prináša silné rašelinové tóny, po ktorých začínate rozlišovať celý rad odlišných tónov. Vyskytuje sa vanilka, nasleduje mierne sladká ovocná a ananásová chuť a nakoniec korenie, po ktorom všetko končí dlhým krémovým nádychom, v ktorom si konkurujú tóny dymu, korenia a slanosti.

Pre svoje originálne vlastnosti bolo whisky Islay Storm udelené strieborné ocenenie na medzinárodnej súťaži vín a destilátov „IWSC 2017“.

Whiskey Islay Storm dokonale ladí s pečeným mäsom. Hodí sa do silných kokteilov a pridanie jednej kocky ľadu do pohára zjemní jej chuť.

Teplota podávania: 18-20 °С

Farba: zlatý jantár

Vôňa: tóny rašeliny, vanilky a slaného karamelu s ľahkými ovocnými tónmi

Chuť: sladká vanilka, ľahký dym, tóny ovocia, dreva a korenia, ale aj slané morské odtiene

Dochuť: stredne dlhá, krémová. Rašelina a dym s tónmi vanilky, korenia a morskej soli


Islay Storm

Islay Storm zachytáva podstatu jedinečnej a tajomnej energie, ktorá obklopuje slávny ostrov Islay. Nachádzajúc sa pri západnom pobreží Škótska, Islay je v milosrdenstve mocného Atlantického oceánu, ktorého zradné búrky utvárajú krajinu už tisíce rokov. Zúriace moria, divoké prúdy a skryté skaly spečatili osudy stovky lodí. Potom prídu pokojné slnečné dni, biele piesočné pláže a jazerá plné minerálnej vody.

Islay malty sú na rozdiel od iných sladových whisky robustné, dymové a rašelinové, s náznakmi mora a korenistou sladkosťou - kombinujúc dravosť a pokoj tohto čarovného ostrova.

Islay strom získala ocenenie „SILVER - OUTSTANDING“ v súťaži IWSC INTERNATIONAL WINES AND SPIRITS COMPETITION 2017. Toto ocenenie získavajú whisky, ktoré v ochutnávke naslepo dosiahnu hodnotenie v rozsahu 86 až 89,9 boda.


PôvodŠkótsko
DruhSingle Malt
Alkohol40%
BalenieKartónik

29,90 €

vrátane DPH

30 ďalšich produkov v tejto kategórii

© 2009-2020. Higher s.r.o. Všetky práva vyhradené